Ana Sayfa / Haber / Baba Sahne Yeni Sezonu ‘Bir Baba Hamlet’ Oyunuyla Açıyor !

Baba Sahne Yeni Sezonu ‘Bir Baba Hamlet’ Oyunuyla Açıyor !


Neden  Baba Sahne ?

‘’ Kendimizi yetim hissetmemek için’’

Şevket Çoruh hiçbir kurum ve kuruluştan yardım almadan, kendi emekleriyle Dünya Tiyatrolar Günü’nde aldığı mekanı  İstanbul için önemli bir tiyatro sahnesine dönüştürdü.

Nisan ayında Kadıköy’de kapılarını açıp, 16 Haziranda sezonu kapatan Baba Sahne 6 Ekim Cuma günü yeni sezona ”Bir Baba Hamlet” oyunuyla başlayacak.Sahnelenen oyunda enerjisi yüksek 2 tiyatro sanatçımız Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu rol alacak.Keyifle izleyeceğiniz bu 2 perdelik oyunu Sebastian Seidel kaleme aldı.

Baba Sahne’nin yorumladığı ” Bir Baba Hamlet ” özeti ;

  • Oyun Özeti

” Kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i seçmişlerdir. Can siperane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler ama kısa sürede temsil can havline dönüşür.

Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın…

Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e dönüşür.Sebastian Seidel’in komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpan “Bir Baba Hamlet”, tiyatro yapma aşkının başdöndürücü güzelliği ile aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutuyor.”

 

“Ha unutmadan,

Çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda!”

 

Baba Sahne’nin ekim ayı oldukça dolu geçecek gibi gözüküyor.Ekim ayı içinde Günay Karacaoğlu’na harika performansı sayesinde 42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü getiren “AşkÖlsün” oyunu sergilenecek.

AşkÖlsün oyunu 13, 14, 27, 28 Ekimde tiyatroseverlere sunulacak.

Devamında  tiyatroadam, B Planı, Yolcu Tiyatro, Altıdan Sonra Tiyatro oyunlarının sahneleceği Baba Sahne’de sürpriz konserlerle de karşılaşacaksınız.

Adres : 

Baba Sahne Görsel Sanatlar A.Ş. 
Caferağa mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No 31 / 37 
Kadiköy İstanbul

Detaylı bilgi için : https://www.babasahne.com/8-oyun-bir-baba-hamlet.html

Görmelisiniz...

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

Merhaba arkadaşlar, Biliyorsunuz ki bugün 25 Kasım yani Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü. Neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir